Wszystkie materiały dostępne w Archiwum podzielono na cztery duże grupy: archiwum osobiste Agnieszki Osieckiej, archiwum rodzinne i rodowe (w przygotowaniu), archiwum literackie, a także zbiór obiektów Agnieszki Osieckiej. My przejrzeliśmy przede wszystkim archiwum literackie poetki, w którego zasobach znaleźć można szkice i redakcje utworów Osieckiej oraz materiały literackie obcego autorstwa, przekazane przez innych autorów lub zgormadzone w wyniku działalności poetki. Mamy dla Was maszynopis wiersza z tomu Wada serca. A resztę doczytajcie już sami... (bm)
piątek, 25 marca 2011
Powspominajmy Agnieszkę Osiecką
Jeśli - tak jak my - lubicie twórczość Agnieszki Osieckiej - odwiedźcie Publiczne Cyfrowe Archiwum poetki. Projekt archiwum prowadzony jest przez Fundację "Okularnicy". Jego celem jest popularyzowanie dorobku artystycznego Agnieszki Osieckiej. Publikacja cyfrowych wersji związanych z autorką dokumentów oraz łatwy i bezpłatny do nich dostęp na pewno ułatwi pracę badaczom literatury, historykom, antropologom kultury, dziennikarzom, a także zachęci do kolejnych spotkań z poetką szczególnie młodych fanów jej twórczości.
środa, 16 marca 2011
Biblioteka UZ na Targach Pracy 2011
Dziś, choć wirtualnie, meldujemy się ze świata jak najbardziej rzeczywistego. Ze świata, w którym poszukuje się pracy i pracowników. Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego bierze udział w Targach Pracy, odbywających się właśnie na Wydziale Mechanicznym. Prezentujemy część naszej bogatej kolekcji książek dotyczących pracy, rynku pracy, doradztwa zawodowego, zwalczania bezrobocia, umiejętności interpersonalnych potrzebnych każdemu pracownikowi i pracodawcy. Gdy szuka się zatrudnienia, warto dobrze się przygotować! (bm, kk)
Subskrybuj:
Posty (Atom)