wtorek, 7 grudnia 2010

Wszystko o Otwartych Zasobach Edukacyjnych. A nawet więcej!

Na stronach Koalicji Otwartej Edukacji opublikowano właśnie kolejną wersję Przewodnika po Otwartych Zasobach Edukacyjnych (oprac. Karolina Grodecka i Kamil Śliwowski). Zachęcamy Was do przejrzenia tej bardzo interesującej i użytecznej publikacji.

We wstępie czytamy:

Przewodnik to wiedza w pigułce. Jeśli chcesz zdobyć solidne podstawy teoretyczne na temat OZE, przewodnik to idealny punkt startowy. Jest również dobrym sposobem na usystematyzowanie problematyki otwartych treści. Znajdują się w nim najważniejsze informacje o idei OZE, katalog zasobów i sposobów wyszukiwania, założenia licencji Creative Commons, narzędzia do otwartego publikowania i wiele innych wskazówek.

Raport HORIZON 2010 prognozuje, że rozwój otwartych treści edukacyjnych na szeroką skalę to kwestia maksymalnie jednego roku. Naszym zdaniem otwartość w edukacji dawno przekroczyła etap prognozy. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu przewodnika dowiesz się, że przewidywane trendy mają już bardzo realny kształt.

Tak więc przewodnik w bardzo przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat Otwartych Zasobów Edukacyjnych: udziela precyzyjnych informacji na temat licencji Creative Commons, tłumaczy, czym jest domena publiczna, wskazuje miejsca w sieci zawierające wartościowe, otwarte zasoby i wreszcie uczy, jak te miejsca skutecznie przeszukiwać oraz jak i gdzie publikować w internecie własne materiały.
Naprawdę, trzeba to wszystko wiedzieć! (bm)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...