środa, 6 lipca 2011

Repozytorium Centrum Otwartej Nauki już działa

Od prawie miesiąca można już korzystać z wartościowych materiałów naukowych, a także publikować swoje własne rozprawy w repozytorium Ceon.
Informujemy za portalem Otwarta Nauka:

Otworzyliśmy repozytorium Centrum Otwartej Nauki, w którym będą udostępniane różnego rodzaju materiały naukowe, takie jak artykuły (zarówno niepublikowane i nierecenzowane – preprinty, jak i te, które przeszły proces recenzji i zostały opublikowane – postprinty), książki, materiały konferencyjne, raporty czy rozprawy doktorskie. Dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w repozytorium będzie otwarty. Repozytorium jest zgodne z opracowanym przez Open Archive Initiative (OAI) protokołem pobierania metadanych, dzięki czemu materiały będą łatwe do odnalezienia poprzez serwisy gromadzące informacje o zasobach naukowych w formie cyfrowej. Repozytorium jest oparte o oprogramowanie DSpace, dostosowane do lokalnych potrzeb przez programistów z ICM UW.

Zapraszamy do korzystania z repozytorium, dostępnego pod adresem http://depot.ceon.pl/, naukowców ze wszystkich instytucji naukowych i badawczych w Polsce. (bm)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...