środa, 7 września 2011

Muzea Instrumentów Muzycznych Online (MIMO)

Wśród wielu bardzo ciekawych projektów realizowanych przez lub dla Europeany
i mających na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego Europy znalazło się także zadanie polegające na stworzeniu internetowego muzeum instrumentów muzycznych.
Prace nad projektem MIMO (Musical Instruments Museums Online) trwały od 1 września 2009 i zakończyły się niedawno, 31 sierpnia 2011 roku. Polegały na stworzeniu przez jedenaście muzeów europejskich, partnerów projektu, dokumentacji fotograficznej i audiowizualnej instrumentow muzycznych ze swoich kolekcji, opisaniu ich i przygotowaniu do udostępniania na stronach Europeany. Od połowy bieżącego roku można ogladać efekty tych prac.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie MIMO, zajrzyjcie tu. Natomiast zdjęcia pięknych, dawnych instrumentów, ich brzmienia, historie z nimi związane znajdziecie w Europeanie. Biblioteka przygotowała m.in. wspaniałą wirtualną wystawę, prezentującą świat dawnych instrumentów Explore the World of Musical Instruments.


Zobaczcie, jak kunsztownie były kiedyś wykonane instrumenty muzyczne i jak niezwykle brzmiały! Wystawę można zwiedzić - oglądać i słuchać! - tutaj. (bm)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...