poniedziałek, 23 maja 2011

Bibliotekarz Lubuski w sieci

Piszemy o tym dopiero dziś, bo bacznie przyglądaliśmy się nowemu miejscu w sieci: od marca działa strona internetowa Bibliotekarza Lubuskiego.
Bibliotekarz Lubuski to branżowy półrocznik, wydawany od 1996 roku przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a teraz także portal internetowy adresowany przede wszystkim do pracowników bibliotek województwa lubuskiego.

Redakcja tak określa swoje cele: Zależy nam na publikowaniu tekstów problemowych, poświęconych zmianom we współczesnym bibliotekarstwie, a także dotyczących aktualnego rynku księgarskiego i wykorzystania nowych mediów. Jesteśmy też zainteresowani artykułami z pogranicza bibliotekarstwa. Chcielibyśmy na łamach pisma zamieszczać eseje i felietony o literaturze, bibliotekach i książkach oraz recenzje publikacji ważnych z punktu widzenia warsztatu bibliotekarza. [...]
Poza bibliotekarzami, chcielibyśmy pozyskać (zarówno jako czytelników, jak i autorów) biblioterapeutów, bibliotekoznawców, specjalistów literatury (zwłaszcza współczesnej, regionalnej oraz dziecięcej i młodzieżowej) oraz studentów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Liczymy, że strona stanie się platformą wymiany doświadczeń i propagowania działań bibliotek.

Całej redakcji Bibliotekarza Lubuskiego życzymy wielu wspaniałych tekstów i wielu wiernych Czytelników! My na pewno będziemy do Was zaglądać! :-) (bm)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...